Moje morčata

Fotky+článek

7. dubna 2012 v 15:09 | EN


Po delší době se zase ozývám :D. Nějak jsem na notebook neměla chuť - šila jsem pelíšky, vyráběla, běhala... Takže se omlouvám, že jsem k vám na blogy tak dlouho nechodila :-/.
Jinak jsem přešla z hoblin na fleecové deky. S hoblinami byl problém ten, že se dokázali roznést po celém domě. Fleecové deky jsou mnohe praktičtější a lepší. V rohu mají záchůdek s peletami. Občas je nějaký bobek nebo loužička mimo WC, ale deku každý den vyklepávám a jednou za tři dny vyměňuji za čistou :) Jinak teď mají obrovskou zásobu pelíšků co jsem jim ušila ( někdy je nafotím ) a také mi přišli pelíšky, které jsem vyhrála viz. článek. Ty také můžete vidět na fotkách :). No a to nejdůležitější je, že už roste travička takže si holky pochutnávají na čerstvé travičce na chození ven to sice ještě není, ale každý den jim na zahradu dojdu a nějaké dobroty jim natrhám. Co mě ještě napadá je, že nám dochází seno a tak doufám, že brzy zase budeme mít nové a čerstvé. To by bylo asi vše už mě nic moc nenapadá. Přeji krásné svátky velikonoční.

Fotky naleznete zde:

Awwwwwwwwwww!!!! ♥

11. prosince 2011 v 13:34 | EN
Nadpis? Smějící se.
Dnes ráno taťka dovezl od truhláře ubikaci pro morčí Překvapený!!! Vánoce už nějak moc neřešíme (přece už jsme na to s bratrem velcí), že schováváme dárky takže jsem si ji šla omrknout do garáže kde ji taťka postavil. A ? Když se ji uviděla nemohla jsem tomu uvěřit, že budou mít holky tak nádherné bydlení ! Už se nemůžu dočkat Vánoc. Těším se na ně jak malá holka Smějící se I když pochybuji že se tento dárek se vleze pod stromeček Smějící se, ale to nevadí. Musím se pochválit že jsem ji tak hezky navrhla, ale pana truhláře ještě víc. Je to bilionkrát hezčí než na obrázku. A ta úžasná čistá práce Překvapený.... Je to něco úžasného.Awwwwwwwwww !!! Jak já se nemůžu dočkat Smějící se. Ale čeká mě ještě hodně práce. Musím nakoupit lino na dno, potom nějaké háčky v železářství na hamaky, tyčinky. Pak potřebuji aby mi tatínek vyrobit na napaječku z nerezu, hliníku nebo prostě z nějakého kovu držák, který se tam potom namontuje a pak ještě drážky na šuplíčky. Takže další věc jsou šuplíčky - chtěla bych udělat s mamkou výlet do Ikei a nějaké tam vybrat - ještě tam mám vybranou dózu na granulky. No je toho opravdu dost. Ufff.Pak musím objednat ty obrovské balíky pilin. Takže tento týden MÁM CO DOHÁNĚT. Jenom doufám, že mi nedojdou peníze Smějící se.

Připraveni na zimu :-)

29. listopadu 2011 v 19:07 | EN
O víkendu jsem "sklidila" nasušené dobroty, které jsem holkám natrhala a nasušila. Úžasně to vonělo a tak jsem hned holkám dala ochutnat ! Dala jsem jim prvně sušenou karotku - to do nich zajelo rychlostí světla :-D. Pak přišli na řady listy meruněk-též sklidily veliký úspěch a pak ještě dostala každá dostala kořen papmelišky. Asi by jste se hodně smáli kdyby jste viděli jak jsem ho tahala ze země :-D. Bylo to někdy na začátku záři. Půda byla taková mokrá- navlhlá. Já si na zahradu suveréně nakrčela v "kroksech" a v bundě do školy. Měla jsem tam vyhlédnuté takové obrovské pampelišky. Tak jsem si vzala zahradnickou motyčku a šla nato :-D. Dřepla jsem si chytla jsem za pampelišku a cloumala jsem s ní do všech stran :-D. Mrcha jedna nechtěla ven :-D. Najednou listy u kořenu praskli a já v plnám tahu jse spadla na záda do dalo by se říct bahna :-D. Celou bundu a kalhoty jse měla špinavé. Fakt úžasné až na to že jsem neměla jít včem do školy :-D. Nakonec jsem všechny kořeny dostala ven.

Co se u nás děje

17. listopadu 2011 v 9:51 | EN

Listopad je "suprovej" měsíc. Ve škole se mi daří - skončila jsem jako druhá nejlepší v matematicko-přírodovědném klokanovy, dostala jsem dvě jedničky z písemek z matiky, čtvrtletku z matiky jsem asi určitě napsala za jedna. Z češtiny mám jedna z Karla Čapka a z významu slov dva. Ve škole už také vyrábíme na vánoční jarmark - jde o to, že každá třída si vyrobí nějaké výrobky a pak se v hale z lavic udělají stánky, občerstvení, divadlo, zpěv ... přijdou rodiče prarodiče, příbuzní a nakupují věci co jsme vyráběli :-)

Ale dost o mě. Holky se mají dobře tedy až nato, že nám došli granulky :-D, ale jinak spokojenost. Ejny a Naty už bez sebe nedají ani ránu i když to zezačátku vypadalo, že se nikdy neskamarádí. Ale je zajímavé že vedle sebe spolu nespí. Každá spí jinde a když jedna té druhé vleze do pelechu tak to skončí nespokojeným pištěním :-D. No jsou to expertky. Jinak už týden dělám návrh na tu ubikaci. Všechno přeměřuji - je to vážně drbačka, ale chtě bych to mít co nejdříve hotové aby jsme se mohli domluvit s truhlářem.Ufff...
Minulý týden jsem holkám zase stříhala drápky. Obě hezky drželi a šlo to rychle.
A jak jsem holkám sušila ty různé dobroty (pampelišky, listy meruněk, mrkvičku....) tak se potom můžou utlouct. Vždy na ně hledím jak to do sebe rychle "cpou".
Už dělám v domě i vánoční výzdobu tak snad vám nafotím i nějaký ten návod :-)

To je ode mne zatím vše :-)PS : Máte v pátek ředitelské volno ? Já tedy ano, ale zajímá mne kolik z vás také :-)

Ejny Scarabeus

31. října 2011 v 22:37 | EN
Jako první vám představím moji Ejnynku. Je velice aktivný a má sklony ke zlobení. Jako každému morčátku jí velice chutná a je dominantní samice. Kvůli odrostné čokoládové barvičce není na výstavy do skupiny A, ale já na výstavy nechodím takže mi to ani trochu navadí. Mě se líbí a mám ji moc ráda a to je hlavní :-) Miluje volný výběh, tunel, teplý pelíšek, hamaku a někdy i Natálku :-D. Někdy když je unavená nechá se i mazlit. Jinak je to strašný čuník a když jí oplachuji špinavé chlupy na zadečku je jako čert :-D Oblíbené granule - Cavia Complete, ze zeleniny - papriku, salátek. Co jí vyloženě nechutná je jablíčko to tam může ležet jak chce, ale ona se ho nedotkne ani čumáčkem...

(později doplním současné foto)

Základní informace:
Plemeno : Coronet TG ( TG- texel gen - gen pro kudrnatost)
Pohlaví : 0,1 (samice)
Barva srsti: čokoládová, bílá
Barva očí: ohnívá-rubínová ( v určitém úhlu a světle se jí oči zbarví do tmavě červené jinak vypadají "tmavě")
Celé jméno : Ejny Scarabeus
Datum narození : 20.7.2011

VP (oskenovala jsem poze matku a otce):

Podzimní focení

22. září 2011 v 17:45 | EN
Dnes jsem holky zase vyfotila. Všechny fotečky najdete nahrané zde : http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=24004
Ejny
Natálka

Přejeme Vám všem krásný a barevný podzim :-)
S pozdravem Ejny & Natali

Fotky ze zahrádky :-)

7. září 2011 v 19:42 | ENVšechny fotky naleznete zde : http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=23885

Návštěva v Petcentru

31. srpna 2011 v 18:47 | EN
Dnes jsem vyrazila utrácet do Petcentra v OC Olomouc. Chtěla jsem holkám koupit keramickou dvojmisku, ale nenašla jsem :-( Tak jsem morčecím slečnám alespoň koupila jejich krmení Cavia Complete od Versele laga :-). Dále jsem koupila směs sušených bylinek s mrkvičkou, které zklidily celkem úspěch. Viděla jsem tam také různé dropsy a pamlsky pro hlodavce, ale ty já nekupuji, protože si myslím, že morčíci si pochutnají více na ovoci nebo zelenině.

Natálka z Litovelských luhů

31. srpna 2011 v 18:03 | EN
Dnes jsem vyfotila naši novou samičku Nátálku z chs z Litovelských luhů. Je to sheltie TG se zbarvením zlatá aguti- bílá.

Ach to "vedro" !

26. srpna 2011 v 14:39 | EN
Jsem moooc ráda, že jse mě toto téma netýká...
Morčátko mám ustájené v pokoji pro hosty, který se nachází v přízemí (garáži) našeho rodiného domku :-). Ejny tam vypadá moc spokojeně :-). Má tam teplotu 22-23°C což si myslím je ideální :-). Je mi moc líto všech morčátek a jejich majitelů, kteří bydlí v paneláku a nemají kam úniku před tímto úmorným "vedrem". Doufejme snad, že toto strašné teplo brzy skončí a bude příjemněji :-). Jinak všem majitelům a morčákům držím palce ať se Vám nic nestane ...

Moje morčata

21. srpna 2011 v 11:34 | EN
Moje morčata
 
 

Reklama