Bydlení

Pelíšky pro holky na Vánoce :-)

10. prosince 2011 v 21:27 | EN
V pátek mi přišel první dárek pro Ejny a Natali - pelíšky Usmívající se. Pelíšky jsem si namíru nechala ušít u paní Veroniky Kučákové. Z pelíšků mám ohromnou radost. Pelíšky jsou laděné do červené barvičky. Přidávám několik fotek :

Vánoční dárek pro vaše mazlíky

23. října 2011 v 10:25 | EN
Nikdo si to nechce přiznat, ale je to tak - za dva měsíce jsou tu Vánoce a jako každý rok sháním dárky na poslední chvíli. Mám tu pro vás tip na dárek pro vašeho mazlíčka. Na internetu jsem objevila tuto paní : http://www.fler.cz/kucakova-veronika která šije pelíšky pro ty nejmenší až po ty největší. Její pelíšky jsou nádherné a ta cena je naprosto úžasná. Kromě klasických pelíšků prodává také hamaky, závěsné pelíšky pro fretky, boudičky pro menší hlodavce, papučky atd...
A kromě toho si můžete vybrat z jaké látky a jakou barvu váš pelíšek bude mít. Já si určitě budu objednávat. Koupím holkám nové pelíšky a hamaky.
Tato paní šije naké na míru takže si můžete zvolit velikost pelíšku.
Ukázky pelíšků:
Klasický pelíšek rozměr 30*25*8 cm - 77 kč !

Možno ve více barevných variantách

Více fotek v celém článku ---------------------------------------------------------------------->

Nákupy a zase nákupy

30. září 2011 v 16:20 | EN
Tento týden mi dovezli dva balíčky s věcmi pro morčouny. Jeden balíček byl od spokojenypes.cz a druhý balíček od svetkocicek.cz. Objednávala jsem všechno možné a také ta cena tak vypadala :-D. V prvním balíčku jsem si objednávala :


V druhém balíčku bylo :


Tak snad teď nic objednávat až do Vánoc nebudu muset :-D. Jinak oba dva e-shopy vřele doporučuji dodání do druhého pracovního dne !

Budoucí bydlení Ejny a Natálky

29. září 2011 v 22:48 | EN
Po dlouhé době zase píši článek :-). Jelikož holky rostou jako z vody tak také potřebují více místa. Jelikož mám klec asi 94 cm pro dva morčouny tak si myslím, že až budou holky větší, že budou toho místa pořebovat o něco více.... A tak jsem najela na moji oblíbenou stránku http://www.kralici.cz/morcata/ a vyjela jsem si odkaz bydlení (jinak tuto stránku vřele doporučuji máte tam jak diskuzi kde se můžete zeptat, také spoustu zajímavých informací - jídelníček,nemoci...) a začela jsem si prohlížet bydlení jiných majitelů či chs morčat. Po dlouhém klikaní na odkazy jsem objevila to pravé :
Zdroj a všechno ZDE

Na tolik mě to uchvátilo, že jsem chtěla mít něco takového také. Ještě minulí týden jsem byla rozhodnutá stavět, ale o víkendu jsem to probírala s taťkou a toho napadlo. že aby to bylo udělané co "nejluxusněji" :-D, tak že by to zadal známému truhláři a mi by jsme s morčíky to jakože dostali na Vánoce. Chvíli jsem tedy nevěděla, protože miluji pracování s jakýmiko-li materiály, ale nakonec jsem souhlasila a teď jsem možná ještě raději, že nám to udělá "profesionál".Tak alespoň, že si to budu moc dodělat - dát tam lino, aby moč neprosakovala do dřeva, namontovat a navrtat jesličky, napáječky...........................
Takže plány už mám skoro hotové a o víkendu je o skenuji a předělám v ps ať je to kompletní. A já s holkama už se mooc těšíme na Vánoce :-) Ale jak to znám tak to vždycky rychle uteče a Vánoce jsou tu :-)

Vybavení klece aneb "než si morčátko přinesete"

1. září 2011 v 20:13 | EN

Podestýlka

V každé ubikaci morčátka by měla být nějaká vhodná podestýlka. Nejpoužívanější jsou asi hobliny. Hobliny jsou dobré, ale musí být bezprašné, aby morčátku nezpůsobovaly dýchací potíže. Dále se dají koupit pelety. Pelety jsou bezprašné, ale neměli by se používat samotné. Pelety jsou tvrdé a mourčátkům můžou na tlapkách zbůsobit otlaky. Pelety by jste tedy měli používat jedině pod vrstvou hoblin. Existují další řady steliv jako Asan nebo kukuřičná vřetena. Pokud máte morčátko naučené na záchůdek můžete použít kobereček, který pouze vyklepete a jednou začas vyperete...

Miska

Miska je táké základním vybavením ubikace. Můžete do ní dát jak suché krmení tak zeleninu. Vodu do misky nedoporučuji dávat jelikož tam snadno napadají hobliny a voda je tak znečištěná... Misek je na dnešním trhu velký výběr takže si můžete vybrat nejvhodnější pro Vás. Existují plastové, keramické, betonové....,dvojmisky, misky do rohu apod.

Dvoujmiska, zakoupit můžete zde
Miska rohová, zakoupit můžete zde

Bydlení

21. srpna 2011 v 11:35 | EN
Bydlení
 
 

Reklama