Prosinec 2011

Péče o srst morče

20. prosince 2011 v 15:49 | EN |  Návody
Dlouhosrstá morčátka potřebují více hygienické péče než morčátka krátkosrstá. Musíme ho vícekrát vyčesávat a když je nutno i vykoupat. Krátkosrstá morčátka nemusíme koupat vůbec. Koupeme ho pouze tehdy, kdy je morčátko opravdu špinavé. Jinak používáme vhlčené kapesníčky. Při koupeli dáváme pozor, aby se šampón nedostal do očí !!!

Vyčesávání :
Dlouhosrstá plemena češeme dvakrát do týdne (podle potřeby - některá morčátka se necuchají - záleží na struktuře a kvalitě srsti). Nemusíme se obávat, že rozčešeme lokny (texel, alpaka, lunkarya) - ty jsou dané geneticky a krátce po česání se srst navrátí do prstýnků.

Awwwwwwwwwww!!!! ♥

11. prosince 2011 v 13:34 | EN |  Moje morčata
Nadpis? Smějící se.
Dnes ráno taťka dovezl od truhláře ubikaci pro morčí Překvapený!!! Vánoce už nějak moc neřešíme (přece už jsme na to s bratrem velcí), že schováváme dárky takže jsem si ji šla omrknout do garáže kde ji taťka postavil. A ? Když se ji uviděla nemohla jsem tomu uvěřit, že budou mít holky tak nádherné bydlení ! Už se nemůžu dočkat Vánoc. Těším se na ně jak malá holka Smějící se I když pochybuji že se tento dárek se vleze pod stromeček Smějící se, ale to nevadí. Musím se pochválit že jsem ji tak hezky navrhla, ale pana truhláře ještě víc. Je to bilionkrát hezčí než na obrázku. A ta úžasná čistá práce Překvapený.... Je to něco úžasného.Awwwwwwwwww !!! Jak já se nemůžu dočkat Smějící se. Ale čeká mě ještě hodně práce. Musím nakoupit lino na dno, potom nějaké háčky v železářství na hamaky, tyčinky. Pak potřebuji aby mi tatínek vyrobit na napaječku z nerezu, hliníku nebo prostě z nějakého kovu držák, který se tam potom namontuje a pak ještě drážky na šuplíčky. Takže další věc jsou šuplíčky - chtěla bych udělat s mamkou výlet do Ikei a nějaké tam vybrat - ještě tam mám vybranou dózu na granulky. No je toho opravdu dost. Ufff.Pak musím objednat ty obrovské balíky pilin. Takže tento týden MÁM CO DOHÁNĚT. Jenom doufám, že mi nedojdou peníze Smějící se.

Pelíšky pro holky na Vánoce :-)

10. prosince 2011 v 21:27 | EN |  Bydlení
V pátek mi přišel první dárek pro Ejny a Natali - pelíšky Usmívající se. Pelíšky jsem si namíru nechala ušít u paní Veroniky Kučákové. Z pelíšků mám ohromnou radost. Pelíšky jsou laděné do červené barvičky. Přidávám několik fotek :

Spřátelené blogy

2. prosince 2011 v 17:11 | EN
Jelikož jsem nemocná- nachlazená tak jsem si konečně udělala čas na protřídění blogů alijas SB jak tomu někdo říká. Omlouvám se těm co jsem se neozvala hned, ale teď jsem se vše snažila napravit. Bohužel jsem musela smazat Nellinku a Katka01 neboť nevím co s jejich blogem je :-/. Dále jsem však přidala nové a to jsou ti kterým jse se hned neozvala hned, ale neměla jsem čas - omlouvám se. Hned jse si vás však přidala :-)
Takže nové spřátelené blogy :
(pokud jsem na někoho zapoměla napište do komentářů)

Jinak pro všechny spřátelené blogy. Nemám určenou návštěvnost jako : "obíhat se musí 6x týdně" a podobně. Budu ráda když tento blog budete navštěvovat s radostí a né z povinosti. Protože i já nemám pořád čas takže chápu jaké to je :-)

S pozdravem EN :-)