Listopad 2011

Připraveni na zimu :-)

29. listopadu 2011 v 19:07 | EN |  Moje morčata
O víkendu jsem "sklidila" nasušené dobroty, které jsem holkám natrhala a nasušila. Úžasně to vonělo a tak jsem hned holkám dala ochutnat ! Dala jsem jim prvně sušenou karotku - to do nich zajelo rychlostí světla :-D. Pak přišli na řady listy meruněk-též sklidily veliký úspěch a pak ještě dostala každá dostala kořen papmelišky. Asi by jste se hodně smáli kdyby jste viděli jak jsem ho tahala ze země :-D. Bylo to někdy na začátku záři. Půda byla taková mokrá- navlhlá. Já si na zahradu suveréně nakrčela v "kroksech" a v bundě do školy. Měla jsem tam vyhlédnuté takové obrovské pampelišky. Tak jsem si vzala zahradnickou motyčku a šla nato :-D. Dřepla jsem si chytla jsem za pampelišku a cloumala jsem s ní do všech stran :-D. Mrcha jedna nechtěla ven :-D. Najednou listy u kořenu praskli a já v plnám tahu jse spadla na záda do dalo by se říct bahna :-D. Celou bundu a kalhoty jse měla špinavé. Fakt úžasné až na to že jsem neměla jít včem do školy :-D. Nakonec jsem všechny kořeny dostala ven.

Co se u nás děje

17. listopadu 2011 v 9:51 | EN |  Moje morčata

Listopad je "suprovej" měsíc. Ve škole se mi daří - skončila jsem jako druhá nejlepší v matematicko-přírodovědném klokanovy, dostala jsem dvě jedničky z písemek z matiky, čtvrtletku z matiky jsem asi určitě napsala za jedna. Z češtiny mám jedna z Karla Čapka a z významu slov dva. Ve škole už také vyrábíme na vánoční jarmark - jde o to, že každá třída si vyrobí nějaké výrobky a pak se v hale z lavic udělají stánky, občerstvení, divadlo, zpěv ... přijdou rodiče prarodiče, příbuzní a nakupují věci co jsme vyráběli :-)

Ale dost o mě. Holky se mají dobře tedy až nato, že nám došli granulky :-D, ale jinak spokojenost. Ejny a Naty už bez sebe nedají ani ránu i když to zezačátku vypadalo, že se nikdy neskamarádí. Ale je zajímavé že vedle sebe spolu nespí. Každá spí jinde a když jedna té druhé vleze do pelechu tak to skončí nespokojeným pištěním :-D. No jsou to expertky. Jinak už týden dělám návrh na tu ubikaci. Všechno přeměřuji - je to vážně drbačka, ale chtě bych to mít co nejdříve hotové aby jsme se mohli domluvit s truhlářem.Ufff...
Minulý týden jsem holkám zase stříhala drápky. Obě hezky drželi a šlo to rychle.
A jak jsem holkám sušila ty různé dobroty (pampelišky, listy meruněk, mrkvičku....) tak se potom můžou utlouct. Vždy na ně hledím jak to do sebe rychle "cpou".
Už dělám v domě i vánoční výzdobu tak snad vám nafotím i nějaký ten návod :-)

To je ode mne zatím vše :-)PS : Máte v pátek ředitelské volno ? Já tedy ano, ale zajímá mne kolik z vás také :-)


Adventní soutěž

17. listopadu 2011 v 9:09 | EN
Napadlo mě téma na soutěž. To téma zní "příprava na Vánoce". V soutěži půjde o to, že každý adventní týden pošlete fotku jak se s mazlíkama připravujete na Vánoce. Všechno ostatní nechám na vás. Můžete mazlíka vyfotit jak vám pomáhá s výzdobou či jak on sám má třeba vyzdobenou klec, ale doopravdy to nechávám na vás :-) Kdo by se chtěl tedy přihlásit pište na tento e-mail :

butyna.s@gmail.com

S vyplněným formulářem :
Přezdívka :
Adresa blogu :
Vaše mazlíky (pokud jich máte hodně napište jich tam pár :-))

Doufám, že se někdo zůčastní a bude se vám soutěž líbit :-)

Co ano a co ne

12. listopadu 2011 v 22:57 | EN |  Krmení
Podle nadpisu jste asi nic nepoznali, ale v tomto článku budu psát o tom co morčata můžou žrát a co ne. Zaprve by jsme si měli uvědomit, že morče není člověk a nemůže jíst to co my. Jak jistě asi víte morčata například od křečků jsou pouze býložravci. Což znamená, že žerou pouze "zelené" všeobecně řečeno. Začneme tedy s tím co morčákům dávat smíme.