Září 2011

Nákupy a zase nákupy

30. září 2011 v 16:20 | EN |  Bydlení
Tento týden mi dovezli dva balíčky s věcmi pro morčouny. Jeden balíček byl od spokojenypes.cz a druhý balíček od svetkocicek.cz. Objednávala jsem všechno možné a také ta cena tak vypadala :-D. V prvním balíčku jsem si objednávala :


V druhém balíčku bylo :


Tak snad teď nic objednávat až do Vánoc nebudu muset :-D. Jinak oba dva e-shopy vřele doporučuji dodání do druhého pracovního dne !

Budoucí bydlení Ejny a Natálky

29. září 2011 v 22:48 | EN |  Bydlení
Po dlouhé době zase píši článek :-). Jelikož holky rostou jako z vody tak také potřebují více místa. Jelikož mám klec asi 94 cm pro dva morčouny tak si myslím, že až budou holky větší, že budou toho místa pořebovat o něco více.... A tak jsem najela na moji oblíbenou stránku http://www.kralici.cz/morcata/ a vyjela jsem si odkaz bydlení (jinak tuto stránku vřele doporučuji máte tam jak diskuzi kde se můžete zeptat, také spoustu zajímavých informací - jídelníček,nemoci...) a začela jsem si prohlížet bydlení jiných majitelů či chs morčat. Po dlouhém klikaní na odkazy jsem objevila to pravé :
Zdroj a všechno ZDE

Na tolik mě to uchvátilo, že jsem chtěla mít něco takového také. Ještě minulí týden jsem byla rozhodnutá stavět, ale o víkendu jsem to probírala s taťkou a toho napadlo. že aby to bylo udělané co "nejluxusněji" :-D, tak že by to zadal známému truhláři a mi by jsme s morčíky to jakože dostali na Vánoce. Chvíli jsem tedy nevěděla, protože miluji pracování s jakýmiko-li materiály, ale nakonec jsem souhlasila a teď jsem možná ještě raději, že nám to udělá "profesionál".Tak alespoň, že si to budu moc dodělat - dát tam lino, aby moč neprosakovala do dřeva, namontovat a navrtat jesličky, napáječky...........................
Takže plány už mám skoro hotové a o víkendu je o skenuji a předělám v ps ať je to kompletní. A já s holkama už se mooc těšíme na Vánoce :-) Ale jak to znám tak to vždycky rychle uteče a Vánoce jsou tu :-)

Podzimní focení

22. září 2011 v 17:45 | EN |  Moje morčata
Dnes jsem holky zase vyfotila. Všechny fotečky najdete nahrané zde : http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=24004
Ejny
Natálka

Přejeme Vám všem krásný a barevný podzim :-)
S pozdravem Ejny & Natali

Jak nasušit trávu

14. září 2011 v 7:47 | EN |  Návody
Mám tu pro Vás první návod - tip a to na sušení "sena" pro zpestření jídelníčku. Teď je poslední možnost sehnat travičku, protože za chvíli začne padat listí a pod ním by jse Vám špatně hledalo a také bude brzy zima a to tráva už moc neporoste.

Můžete sušit skoro všechno co normálně v létě trháte na zahrádce morčíkům např.: pampelišky, jitrocel, nať z mrkvičky,celeru, listy jahodovníku... Můžete udělat směs i s bylinek : bazalka, heřmánek a podobně :-). Morčátka určitě ocení na zimu takovou dobrotu a jak vlastně na to ? Viz. celý článekVybavení klece aneb "než si morčátko přinesete"

1. září 2011 v 20:13 | EN |  Bydlení

Podestýlka

V každé ubikaci morčátka by měla být nějaká vhodná podestýlka. Nejpoužívanější jsou asi hobliny. Hobliny jsou dobré, ale musí být bezprašné, aby morčátku nezpůsobovaly dýchací potíže. Dále se dají koupit pelety. Pelety jsou bezprašné, ale neměli by se používat samotné. Pelety jsou tvrdé a mourčátkům můžou na tlapkách zbůsobit otlaky. Pelety by jste tedy měli používat jedině pod vrstvou hoblin. Existují další řady steliv jako Asan nebo kukuřičná vřetena. Pokud máte morčátko naučené na záchůdek můžete použít kobereček, který pouze vyklepete a jednou začas vyperete...

Miska

Miska je táké základním vybavením ubikace. Můžete do ní dát jak suché krmení tak zeleninu. Vodu do misky nedoporučuji dávat jelikož tam snadno napadají hobliny a voda je tak znečištěná... Misek je na dnešním trhu velký výběr takže si můžete vybrat nejvhodnější pro Vás. Existují plastové, keramické, betonové....,dvojmisky, misky do rohu apod.

Dvoujmiska, zakoupit můžete zde
Miska rohová, zakoupit můžete zde

PNG srdíčka

1. září 2011 v 12:56 | EN
Tak dnes jsem pro Vás udělala nějeké PNG srdíčka domácích mazlíčků. Tak je třeba nějaké i využijete :-)

Prosím uveďte zdroj :-)